PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558083}

Hanna

6,3 50 108
ocen
6,3 10 1 50108
6,4 17
ocen krytyków
Hanna
powrót do forum filmu Hanna

wartości!!!!!

ocenił(a) film na 8

Ciekawa jestem dlaczego nikt nie zauważył,że w tym filmie jest mnostwo wartości np.to że jeśli czlowiek wychowuje się w ekstremalnych warunkach z "porąbanym starym" to choćby nie wiem jak był sprawny fizycznie w życiu sobie nie poradzi bo nie chodzi osprawność a o umiejętnośc dostrzegania w życiu innych wartości i piękna jak chociażby muzyka czy rodzina(model turystycznej familiii,którą na swojej drodze spotyka bohaterka).cieplo rodzinne jest nieodzownym skladnikiem,jaki potrzebny jest mlodemu człowiekowi aby "wyszedł na ludzi".przyjaźń,której przedsmak poznaje Hanna i ktorą się zachlystuje,ponieważ w swoim młodym życiu nie zaznala jej jeszcze...jak nienormalną osobą jest mloda dziewczyna wychowana bez obecności kobiety.Chłopaka (zresztą niezle ciacho) ,który chce ją pocalować nokautuje na miejscu,itd.itp.czy ktoś dostrzegł jeszcze jakieś plusy samej fabuły,czyli glębsze niż tylko dostrzeżone przez większość użytkowników efekty wizualne lub ich brak.No ruszcie lepetynami!Dodalabym jeszcze zgubny wplyw elektrycznych gadżetów na życie człowieka....można zwariować w gąszczu elektryfikacji (scena w marokańskim hotelu)

ocenił(a) film na 3
estela

Zgadzam się z wypowiedzią. Jak dla mnie ,,Hanna" nie miał być kolejnym filmem akcji, to znaczy był ale chodziło dostrzeżenie czegoś więcej niż efektów specjalnych i superzręcznej 16 latki w akcji, tylko chwilą refleksji i zastanowienia się nad wartościami moralnymi i pytaniem o egzystencję bytu człowieka ( tutaj fragment filmu kiedy dziewczyna dowiaduje się że została stworzona przez biologów, mająca obniżony poziom litości itd, a jednak wykazywała cech jak najbardziej ludzkie). I stawia pytanie czym są cechy ludzkie .Film skłania do pomyślenia

użytkownik usunięty
estela

Ja zauważyłem :) i cieszę się że inni też to zauważają. Szkoda że tak wielu traktuje ten film jako kolejny film akcji, a nie zauważa jak ważnym motywem w filmie było zaprezentowanie procesów socjalizacji i adaptacji, oraz wartości o których jest tu napisane. Ale cieszy mnie to że coraz więcej osób dostrzega w tym filmie znacznie więcej niż tylko akcję.
Pozdrawiam wszystkich fanów filmu „Hanna” oraz fanów Saoirse Ronan która po raz kolejny w tym wypadku roją Hanny udowodniła jak świetną jest aktorką, tworząc niezwykłą i niesamowitą kreację.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
estela

Też bardzo mi się podoba. Szczerze miałam wrażenie, że jak zobaczyła tego jelonka pod koniec to powie, że chce wrócić do domu. Postać Sophie też mi się podobała, a bardziej kontrast między nią a Hanna. Zgrabnie rozładowywała napięcie :) Daje trochę do myślenia. Ale i tak bardzo mi się podoba nastoletnie dziecko kopiące tyłki dorosłym ;)
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
estela

To właśnie czyni ten film wyjątkowym. Dostrzeżenie tych wszystkich banałów, o których się nie myśli na co dzień, docenienie tych małych rzeczy, które robią różnicę. Co czyni nas ludźmi? Co oznacza być człowiekiem, osobą, a nie jakimś projektem, rzeczą? Rola głównej bohaterki była świetnie zagrana - można było uwierzyć w to że odkrywa zupełnie nieznany jej świat ludzkich relacji, uczuć, emocji i małych przyjemności. Wątek przyjaźni dwóch dziewczyn jest w sumie najlepszy w filmie. Dwie, tak różne istoty stopniowo dowiadują się o sobie coraz więcej. Rodzi się silna więź. W tych scenach czuć przebłysk geniuszu reżysera. Uwielbiam filmy z kobietami w roli głównej - oferują dużo więcej możliwości ukazania czegoś nowego, innego spojrzenia, inną perspektywę - i jest to do dziś teren nieodkryty. Ponadto mamy tu poszukiwanie własnej tożsamości i własnej wartości... naprawdę oryginalne przedstawienie wieku dorastania i związanych z nim dylematów.

Chciałbym obejrzeć jeszcze raz!

ocenił(a) film na 6
estela

No że vhodziło o adaptacje Alicji w krainie czarów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones