PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209977}

Zaklęci w czasie

The Time Traveler's Wife
7,3 63 602
oceny
7,3 10 1 63602
Zaklęci w czasie
powrót do forum filmu Zaklęci w czasie

Zupełnie nie rozumiem pomysłu reżysera na nagość, bo to ani erotyczne ani romantyczne. Zwłaszcza w kontakcie z dzieckiem. Nie było też wspomniane czy jego córka też goła lata po świecie... no ale może jako doskonalsza wersja zachowuje chociaż bieliznę ;-))
Ogólnie film może być, aczkolwiek np. córka rozmawiająca sama ze sobą to dla mnie przesada... Film zbyt wydziwiony, co odejmuje mu powagi i utrudnia wzruszenie, jak przystało na dobry dramat...

ocenił(a) film na 9
Barbasiss

Pomysł z tym, że ubranie zostaje,a on przenosi się w czasie nagi-było zamysłem autorki książki na podstawie której powstał film.

ocenił(a) film na 8
elementarna

Hmmm... trochę racji jest. Ciekaw jestem czy gdyby nałożono ubrania i wycofano parę elementów film byłby bardziej dramatyczny i wzruszający, pewnie tak. Postaram się dostać gdzieś książkę. 8/10 Bardzo mi się podobało, trochę inny niż efekt motyla.

Barbasiss

Ma to swój powód: jako anomalia genetyczna wpływa na ciało, a nie to, co jest na ciele. Jego córka też przenosi się nago - dla tego uczy ją otwierania zamków.

ocenił(a) film na 9
Barbasiss

Ja również myśle, że ten brak ubrania był przesadzony. Cała historia jest naprawdę niezła i wzruszyłam się nawet pod sam koniec ale racją jest, że cały zarys byłby lepszy bez tych niepotrzebnych aż nazbyt nierealnych wymysłów

ocenił(a) film na 9
chrisowata

''niepotrzebnych aż nazbyt nierealnych wymysłów''
Nazywasz nazbyt nierealnym fakt, ze typ przenosi sie w czasie bez ubran?
To tak jakbym powiedzial, ze to nielogiczne, ze Harry Potter lata na miotle.

ocenił(a) film na 6
Barbasiss

To nie jest Zmierzch żebyś mogła sobie pooglądać romantyczny film wyobrażając sobie że to ty właśnie bierzesz ślub w altance oświetlonej lampkami choinkowymi pod pięknymi gwiazdami. Może po prostu autor filmu wolał zachować logikę a nie romantyzm, nie przyszło ci to do głowy? Skąd w ogóle pomysł, że anomalia genetyczna powodująca podróże w czasie wpływa też na ubrania i to po to, żeby film wyglądał ładniej?

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

a skad w ogole pomysl ze anomalia genetyczna powoduje podroze w czasie? anomalia genetyczna to moze powodowac wyrastanie trzeciej nogi, a nie podroze w czasie - wlasnie to jest chyba najwiekszy blad, z ktorego wynika cala masa problemow, mogli wymyslec cos lepszego...
a np taka kupa jest czescią ciala? co ty na to zeby film byl jeszcze bardziej realistyczny i koles by zostawial po sobie sterte ubran i stolec

ocenił(a) film na 6

Enjoy, zdajesz sobie sprawę, że film to fikcja i że to nie wydarzyło się naprawdę?

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

chodzilo mi o to ze to pomysl nie dosc ze malo logiczny to i beznadziejny, im dluzej sie nad tym zastanawiam tym bardziej sie utwierdzam w przekonaniu ze ten film w ogole nie powinien powstac na tak lipnej bazie

ocenił(a) film na 6

Czyli może nie jest dla ciebie, takie pomysły (szczególnie w filmach fantastycznych czy sci-fi) niektórych kręcą a dla niektórych są aż zbyt naciągane. Pozdrawiam : ).

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

widze ze nie rozumiesz o czym pisze, lubie filmy sci-fi, ale nawet filmy o fantastyce musza tworzyc spojna, logiczna, sensowna calosc, bo tylko wtedy daja poczucie wiarygodnosci

ocenił(a) film na 6

A ten jej nie ma? Gen tego kolesia był tak zmodyfikowany, że przenosił jego ciało w czasie, co w tym nielogicznego i niespójnego? Czasami zmodyfikowane geny w zmyślonych historiach dają bohaterom supermoce, czemu cię to tak boli?

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

widze ze nie rozumiesz o czym pisze, nie chodzi o to, tylko o to ze "wlasnie to jest chyba najwiekszy blad, Z KTOREGO WYNIKA CALA MASA PROBLEMOW (a konkretniej niejasnosci, niespojnosci, niedopowiedzen i naciągnięć), mogli wymyslec cos lepszego..."
inaczej mowiac pomysl na pierwszy rzut oka wydaje sie fajny i oryginalny, ale na drugi juz nie, bo nie da sie zrobic na takim pomysle dobrego filmu - nie chodzi o wiarygodnosc przemieszczania w czasie spowodowana genami, tylko o konsekwencje jakie z takiego genowego przemieszczania wynikaja

skoro podroze w czasie sa niemozliwe, to chyba nie ma wiekszego znaczenia, co je powoduje. nawet gdyby ten powod byl bardzo absurdalny.

użytkownik usunięty
barney_w_spodnicy

a tak - rzeczywiscie napisalem ze ten pomysl z genami jest kiepski i nadal tak uwazam, ale powiedzmy ze nawet gdyby sie wydawal na pierwszy rzut oka fajny to taki nie jest, ale jak wyzej napisalem nie to jest najwazniejsze

ocenił(a) film na 8

A czytałeś książkę, na podstawie której został ten film zrealizowany? Autorka to Audrey Niffenegger. Film zrealizowany bardzo wiernie. czekałam na niego z niecierpliwością i się nie zawiodłam.

ocenił(a) film na 8
barney_w_spodnicy

Haha dobre, lepiej bym tego nie ujęła.

użytkownik usunięty
Barbasiss

no wlasnie chetnie bym zobaczyl jak to mala dziewczynka lata po miescie nago, kradnie ubranie (innym dzieciom? doroslym?) i ucieka przed wnerwionymi ludzmi
film jest niby ok, ale ten caly koncept jest mocno niedopracowany i jeszcze mocniej naciagany

użytkownik usunięty
Barbasiss

i moze przy okazji ktos mi powie jakim cudem gosc mial prace (w tej bibliotece), ja bym go raczej szybko wylal jakby tak sobie znikal, zreszta po co mu byla ta praca? i dlaczego jak ona przychodzi na poczatku do tej biblioteki to on jej nie zna?

użytkownik usunięty

a tak, to byl poczatek filmu, jeszcze nie wiedzialem o co chodzi i mi gdzies umknelo ze on wtedy byl mlody i jeszcze jej nie znal, bo zaczal ja nawiedzac na łące dopiero jak byl starszy

Barbasiss

Hm.. Gdyby nie przemieszczał się w czasie nagi, to może musieliby wymyślić inne zakończenie.. Bo z tego co zrozumiałam po części dlatego właśnie umarł, tak? Ponieważ siedział na wózku z powodu tego, że noga mu odmarzła kiedy się gdzieś przemieścił w zimie. Gdyby mu ta noga nie odmarzła, nie siedziałby na wózku i łatwiej mógłby unikać niebezpieczeństw podczas przemieszczania się. Może za bardzo kombinuję, ale to pierwsze co mi przyszło do głowy kiedy w szpitalu Claire powiedziała, że Henry nie może siedzieć na wózku bo musi się jakoś przemieszczać..

Tak czy siak, obejrzałam film jakąś godzinę temu i uważam, że miał w sobie magię i przede wszystkim nie był oklepany :) Oczywiście można by godzinami siedzieć i wyliczać jakieś nieprawidłowości lub nielogiczne, niespójne wydarzenia, ale po co.. ;-)

Może nieco zawyżona, ale nadal 9/10.

zawrrrotka

Umarł nie dlatego, że noga mu odmarzła, ale dlatego, że gdy pojawił się w tym lesie został postrzelony przez faceta, który z tego co pamiętam chciał ustrzelić zwierzę :)

Ogólnie mi się wydaje, że wszystkie filmy które poruszają kwestię podróży w czasie po dłuższym zastanowieniu i analizowaniu tracą sens, ale tak jak wspomniała zawrrrotka, po co specjalnie nad tym ślęczeć ;) Mnie się film bardzo podobał a pod koniec nawet się łezka w oku zakręciła. 9/10

ocenił(a) film na 8
natelka

Ale zostal postrzelony wlasnie dlatego ze nie mogl chodzic i siedzial tam nagusi pod drzewem :)

ocenił(a) film na 8
Barbasiss

A ludzie zawsze będą się doszukiwać jakichś problemów zamiast dać się porwać historii i normalnie obejrzeć film nie raz wyłączenie zmysłów estetyki i logiki (w stylu a dlaczego? a jak to? przecież tak się nie da!) naprawdę pozwala się lepiej wczuć jeśli to nie pomaga zbudujcie sobie własny nastrój w pokoju pozdrawiam

SaoSin

Ten film dopiero chce obejrzeć, ale zgadzam się z tym, co piszesz.
Zu-pełnie.

Cameron_2

nie rozumiem przesłania tego filmu, miłość może być tak samo piękna czyt. trudna bez teleportacji, widzę w tym tylko i wyłącznie zamierzenie stworzenia udziwnionego filmu o miłości, brak głębi, takie moje odczucie...

lenk

a mnie się spodobał właśnie za tą inność, za dużo filmów jest na jedno kopyto.zróżnicowanie jest potrzebne :)

lenk

zgadzam się z lenk. film moim zdaniem jest oparty tylko na jednym pomyśle: teleportacja. nie ma tu zawiłości, podkręcenia atmosfery. zdaję sobie sprawę, że to nie film akcji:) po prostu w pisanie scenariusza (vel. książki) można było włożyć więcej wysiłku. LUB skupić się na emocjach, analizie psychologicznej dwojga zakochanych ludzi, jedynie ubarwiając ją wątkiem teleportacji.
tymczasem zabrakło i jednego, i drugiego. film niestety płytki jeśli chodzi o analizę postaci, nudny ze względu na fabułę.
można obejrzeć, owszem, do poduszki. będzie się lekko spało, bo większych wrażeń "Zaklęci w czasie" nie wywołują. :)

Barbasiss

purytanizm niektorych ludzi jest porazajacy! w terminatorze tez przenosili sie nago i jakos nikt sie nie oburzal :]

ocenił(a) film na 8
Barbasiss

Terminator tez sie nagi przenosil :)

Barbasiss

Jakby nie był nagi to fabuła by się sypnęła, ale nagi facet na łące i mała dziewczynka nie wypada dobrze

ocenił(a) film na 8
Barbasiss

odpowiedź jest banalna, bo ta choroba nie miała być niczym zajebistym tylko właśnie problemem, nigdy nie wiedział w którym miejscu wyląduje dlatego przygotowywał ciuchy, a może autorka książki chciała, aby jak znajdziesz jakiegoś schodzonego trampka myślał, że po to właśnie jest, że czeka na swojego właściciela:) może znajdowała jakieś ciuchy w nie wyjaśnionych sytuacjach i dorobiła sobie fabułę o przenoszącym.się w czasie kolesiu:)

ocenił(a) film na 8
Barbasiss

Tak,tak wszyscy wiecie lepiej niż autor. W czasie przenosi się jego ciało, nie rzeczy to po pierwsze. A po drugie byłoby zbyt łatwo gdyby przenosił się z ubraniami. Nie psuje to w żaden sposób filmu,wręcz przeciwnie....widać jak ukochana na niego czeka,jak o nim myśli zostawiając mu ubrania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones