PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665399}

Zbaw nas ode złego

Deliver Us from Evil
6,6 79 473
oceny
6,6 10 1 79473
5,8 5
ocen krytyków
Zbaw nas ode złego
powrót do forum filmu Zbaw nas ode złego

Z egzorcyzmami nie ma nic wspólnego. Ksiądz złamał wszystkie zasady przeprowadzania egzorcyzmów.

1) Do zadania egzorcysty wyznacza biskup.

2) Egzorcyzmy nie są przeprowadzane z małym krucyfiksem i ksiądz nie mówi zaklęć "z czapy".

3) Nie ma żadnych pięciu faz.

4) Egzorcyzm należy przeprowadzić wg rytuału rzymskiego. Dziś obowiązuje ten z 1964 r., poprawiony na polecenie Jana Pawła II.

5) Nie trzeba znać imienia demona. To nieistotne dla przebiegu egzorcyzmu.

6) Rytuał rozpoczyna się Litanią do Wszystkich Świętych, psalmem, jest czytany fragment Ewangelii.

7) Wymawia się Credo i Ojcze Nasz.

8) Egzorcysta rozpoczyna modlitwę o charakterze egzorcyzmu: formuły błagalne do Boga i rozkazujące do szatana, by w imię Jezusa opuścił zniewoloną osobę.

9) Ryt kończy się modlitwą dziękczynną i błogosławieństwem.

Poza tym ten ksiądz nie mógłby być egzorcystą. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego powinien odznaczać się pobożnością, wiedzą, roztropnością i nieskazitelnością życia. Do posługi, którą sprawuje na terenie własnej diecezji, zostaje mianowany przez biskupa ordynariusza. Ksiądz z filmu jest pod wieloma względami zaprzeczeniem tych cech. Pali i odmawia różaniec, pije w nadmiarze alkohol, był narkomanem, cudzołożył i ma z niezamężną kobietą dziecko.

Dziwię się, że Eric Banana zagrał w czymś takim. Fabuła taka sobie, napięcie kiepskie. Film pełen nieudanych odwołań do "Egzorcysty".

Tak czy inaczej strzeżcie się szatana i jego dzieł.

ocenił(a) film na 5

Czyli film jest słaby, bo złamał zasady zabobonów jednej z głównych religii?
Jest słaby bo krucyfiks jest mały? Jak rozumiem rozmiar ma znaczenie? Dobrze wiedzieć, że jak w każdej sztuczce szamańskiej liczą się rekwizyty a nie prawda ;)

Wiesz co jest najśmieszniejsze? Że ten film jest "oparty na faktach". Że według twojego kościoła jest to prawda. Więc jak to jest? Nie może czy jednak może?;>

użytkownik usunięty
Dealric

To nie jest mój Kościół, uprzedzony do wszystkiego ignorancie. Przeproś mnie, a będziesz mógł dalej tu komentować.

ocenił(a) film na 5

Ośmieszasz się ;)

ocenił(a) film na 7
Dealric

Nie widzisz, że to żyd?

użytkownik usunięty
Leszy2

A skąd ma widzieć? Czy tu fotografię moich genitaliów zamieściłem?

ocenił(a) film na 7

Ośmieszasz się ;)

użytkownik usunięty
Leszy2

Ośmieszam się.

Jesteś tępakiem i śmiać mi się chcę jak czytam te twoje brednie.Film jest bardzo dobry , a twoja wypowiedź żenująco słaba .... GAMOŃ.

użytkownik usunięty
welna23

Opisałem niezgodności. Żaden oficjalny egzorcyzm tak nie wygląda.

... ale to jest najmniej istotne , oceniamy tutaj KOLEGO realizację filmu i mało który jest zgodny i poprawny do ogólnie przyjętych norm i zasad.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
welna23

Więc oceniam realizację filmu, KOLEGO. Egzorcyzmy zrealizowano źle i niechlujnie, a one są jednym z kluczowych elementów filmu.

ocenił(a) film na 3

Szczerze: nie mam pojęcia, jak wygląda przeprowadzanie egzorcyzmów, ale jestem przekonana, że na pewno inaczej niż pokazano w tym filmie. Była to najgorsza część filmu, bo dla mnie kompletnie niewiarygodna i całkowicie pozbawiona emocji, nie tylko ze strony głównych bohaterów. Niezłe było pierwsze 45 minut. Reszta to jazda pochyła w dół. Mimo włożonej w film kasy. I ten ksiądz! Z obojętną miną, jakby nic go nie obchodziło przewędrował cały film kompletny luzak. Od czasu do czasu mamroczący coś do demona to po angielsku, to po hiszpańsku. A czemu nie po łacinie albo arabsku? Demon nie zna?! Dlatego zgadzam się z Tobą. Film słaby i nikt nic na to nie poradzi.
Lepiej obejrzeć "Egzorcystę" albo "Egzorcyzmy Emily Rose". To się ogląda!

Aż się boję pomyśleć, co myślisz o Constantine xD
A Supernatural, cholera. To musi być tragiczny serial, tam Bóg sobie poszedł!

użytkownik usunięty
namii

Nie mam stosunku.

Współczuję xD

użytkownik usunięty
namii

Czemu? To zwierzęcy odruch.

No nie do końca, jeżeli dalej mówimy o tym samym stosunku, bo jeśli dobrze się orientuję, to ludzie (i delfiny, ale to też ludzie prawie xD) są jedynymi istotami, które robią to dla przyjemości, a nie tylko z instynku. ^^

namii

*a nie tylko instynktownie

użytkownik usunięty
namii

Analizujesz życie seksualne ryb?

Delfiny to ssaki,geniuszu.

użytkownik usunięty
wodniq

A rekin to drapieżnik, jak kot.

Zastanawiam się... Czy Ty mnie próbujesz trollować, czy naprawdę uważasz, że delfiny to ryby? xD
Anyway, odpowiadając na Twoje pytanie: nie analizuję życia seksualnego ani ryb, ani delfin. Po prostu wiem co nieco o świecie. Samo wpada, chcąc nie chcąc.

użytkownik usunięty
namii

Pisałem, że nie wiem, co to to Constantine, czyli nie ma do tego stosunku.

ocenił(a) film na 7

"Egzorcyzm należy przeprowadzić wg rytuału rzymskiego. Dziś obowiązuje ten z 1964 r., poprawiony na polecenie Jana Pawła II." to brzmi całkiem interesująco :D Jak jakaś zmiana w papierku, z dniem tym i tym postanawiam iż pierw powinna być litania, bo bardziej wk****a demony czy inne diabły, no i krzyż nie powinien być jakiś malutki bo czasem opętany ma słaby wzrok i nie dowidzi i cały trud pójdzie w ch**. Tak to widzę jak nad tym debatowano

ocenił(a) film na 8

Właśnie obejrzałem film (generalnie nie przynudzał ) - typowe hollywodzkie kino na wyłączenie myślenia przy piwku.
Fajnie żeś napisał co i jak z tymi egzorcyzmami bo nie wiedziałem a przyjemnie sie czytało te punkty.
Pozdrawiam ;)

użytkownik usunięty

Zgadzam się z Panem. Ten film to ściek. Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones